I Dzikowisko TRIP

Dzikowisko RC nie tylko w Dzikowcu

Dzikowisko RC, czyli impreza zapoczątkowana w miejscowości Dzikowiec w Gminie Nowa Ruda rozwija się. Oprócz spotkań i zawodów w Gminie i Mieście Nowa Ruda gościliśmy na zaproszenie fanów modelarstwa RC w okolicy Lądka Zdroju w dniu 9 marca 2019 r.

Pierwszą imprezą o nazwie Dzikowisko Trip było rozpoznanie zupełnie nowego terenu. Jednak jak to bywa na naszych imprezach nie mogło zabraknąć prób terenowych. Tym razem jednak w zupełnie luźnej atmosferze bez pomiaru czasu i nadzorowania przez sędziów.

Pomimo „Off Road-owej” pogody na starcie zjawiło się 14 osób z 10 modelami. Pierwszym etapem był kilkuset metrowy spacer do miejsca prób terenowych z pięknym widokiem. Na miejscu przygotowane zostały trzy rodzaje zdań w terenie.

Pierwszą były trzy odcinki Trialu, czyli jazdy pomiędzy dwoma bramkami. Pierwsza mokra próba to przeprawa przez strumyczek. Było mokro, był mostek z patyków i dużo brodzenia. Drugą sekcją Trialową był odcinek po świerkowym lasku. Slalom pomiędzy złamanymi gałęziami, pieńki, dołki i bardzo ciasne bramki. Ostatnim wyzwaniem był bardzo techniczny trawersik z mnóstwem luźnych kamieni.

Kolejnym etapem spotkania było zaliczenie trzech wytaśmowanych odcinków specjalnych, przejeżdżanych raz w jedną i raz w drugą stronę. Pierwszy szybki zlokalizowany został w kolejnym lasku świerkowym. Kolejne dwa to trawersy z luźnymi kamieniami, strumykiem i kaskadami wodnymi.

Przed ostatnim wyzwaniem odbyło się wspólne smażenie kiełbasek na ognisku przygotowanych przez fanów RC z Lądka Zdr. za co serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich przybyłych zawodników. Po wspólnej integracji odbył się powrót w kierunku parkingu. Jednak aby urozmaicić kilometrową wycieczkę przygotowaliśmy 12 PKP-ów do zdobycia po drodze.