Dzikowisko III z RC Trial PL

III Zawody na Torze w Dzikowcu

W niedzielę 22 kwietnia odbyła się III Edycja zawodów Dzikowisko z RC Trial PL zorganizowana na Torze w Dzikowcu. Piękna pogoda i 14 modeli na starcie zapowiadało świetnie spędzoną niedzielę na świeżym powietrzu.

Zawody rozpoczęła odprawa i omówienie zasad rywalizacji. Na zawodników czekały trzy całkowicie wytaśmowane odcinki czasowe oraz próba trialowa składająca się z 10 bramek.

Odcinki specjalne były bardzo techniczne. Mnóstwo trawersów, ciasnych przejazdów pomiędzy drzewami, kamieni i przejazdy nad urwiskiem. Część bramek trialu nie była specjalnie trudna, jednak sam dojazd do nich wymagał mnóstwo cierpliwej i mozolnej wspinaczki modelem.

Zawodnicy startowali w dwóch klasach wiekowych. Pierwsza skierowana jest do młodszych uczestników. Druga dla młodzieży i osób dorosłych. Próby dla obu klas były te same co daje możliwość porównania czasów jazdy dzieci oraz dorosłych. Dodatkowo wszystkie próby nadzorowane były przez sędziów niebędących zawodnikami z pomiarem czasu dla wszystkich zawodników na trasie.

Na zakończenie odbyło się ogłoszenie wyników i rozdanie dyplomów dla najlepszych zawodników w danej klasie. Były to trzecie zawody z całego cyklu, gdzie prowadzona jest roczna klasyfikacja generalna i na zakończenie sezonu zostaną wręczone puchary dla najlepszych zawodników w danych klasach.

Zdjęcia:

https://photos.app.goo.gl/YTaF6gox0R6ACeXo1

Filmik:

Wyniki: