Dzikowisko V z RC Trial PL

Dzikowisko V w wakacyjnym wydaniu

Tor Off Road w Dzikowcu już po raz piąty w tym roku stał się areną zmagań nieco mniejszych niż zwykle pojazdów z napędem na cztery koła. W niedzielę 22 lipca 2018 r. na starcie zawodów stanęło 20 modeli RC w dwóch klasach wiekowych: do ukończenia lat 13 i od lat 14 w górę.

Pierwszą częścią zawodów, zaraz po odprawie, było odnalezienie według współrzędnych GPS 10 Punktów Kontroli Przejazdu. Były to karteczki z numerami zawieszone w trudno dostępnych miejscach, a ich zaliczenie polegało na dojechaniu modelem na tyle blisko, aby dotykał karteczki i wykonaniu kontrolnego zdjęcia.

Drugą konkurencją był Odcinek Specjalny, całkowicie wytaśmowany, który należało pokonać na czas, jednak z jak najmniejszą liczbą punktów karnych. Zawodnicy startowali z dorobkiem 200 punktów, a za każde przewinienie tracili ich 10.

Trzecią konkurencją był składający się z dwóch sekcji Trial. W każdej z nich było do pokonania 10 bramek, punktowanych po 10. Dotknięcie słupka skutkowało natomiast odjęciem 5 punktów.

Po zaliczeniu OS-u i Trialu zawodnicy mieli do zdobycia kolejne 20 PKP-ów, zlokalizowanych na skałach, pionowych urwiskach i w jaskini.

Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko oraz ogłoszenie wyników i rozdanie dyplomów dla najlepszych zawodników w danych klasach.