II Spotkanie RC Trial PL na Torze w Dzikowcu

II Spotkanie RC Trial PL na Torze RC w Dzikowcu

II Spotkanie pasjonatów jazdy w terenie modelami RC miało miejsce 29 października 2017 r. na Torze RC w Dzikowcu. Pogoda od kilku dni nie zachęcała do zabawy na świeżym powietrzu, jednak najbardziej wytrwałym to nie przeszkadzało. Poranek przywitał nas bardzo silnym wiatrem i na zmianę deszczem przeplatanym przebłyskami słońca. Spotkanie rozpoczęliśmy rozgrzewką przy wielkim ognisku, które następnie wykorzystane zostało do upieczenia ziemniaków.

O godzinie 11.00 wyruszyliśmy wspólnie w drogę na „dołki” gdzie przygotowane zostały PKP-y (Punkty Kontroli Przejazdu) do zdobycia. Było ich 20 o różnym stopniu trudności. Zadania nie ułatwiały mokre liście, a PKP-y rozmieszczone zostały na stromych podjazdach, trawersach nad wodą, skałach i śliskich korzeniach.

Najtrudniejszy z PKP-ów wymagał wzajemnej współpracy przynajmniej dwóch pojazdów. Zawieszony został w połowie kilkumetrowego urwiska, na wystającym korzeniu przy skałach. Aby się do niego dostać należało podczepić się łańcuchem do innego pojazdu, który powoli opuszczał model po skałach. Po potwierdzeniu zaliczenia PKP-u, pojazd asekurujący musiał wyciągnąć opuszczany pojazd do góry. Co w przypadku cięższych pojazdów nie było takie łatwe. Wymagało wzajemnej współpracy dwóch kierowców i koordynacji działań. Mimo, że był to najtrudniejszy dotychczasowy PKP, to jednocześnie był on najbardziej zapamiętany przez najmłodszych uczestników. Początkowe stwierdzenie, że PKP jest nie do zdobycia zaowocowało chęć wyzwania w podobnym stylu na przyszłość.

Na zakończenie przy ognisku jedliśmy pieczone ziemniaki z masełkiem koperkowym i już planowaliśmy kolejne spotkania.

Od stycznia planujemy comiesięczne spotkania połączone z cyklem zawodów dla młodzieży i dzieci. Prowadzona będzie klasyfikacja generalna, a na koniec roku wybierzemy Zwycięzce Pucharu Toru RC w Dzikowcu.