III Spotkanie RC Trial PL na Torze w Dzikowcu

III Spotkanie na Torze RC w Dzikowcu

Fani jazdy modelami przeprawowymi RC spotkali się po raz trzeci na Torze RC w Dzikowcu w dniu 10 grudnia 2017 r. Tym razem frekwencja była wyjątkowa: aż 14 modeli przeprawowych i kilka modeli szybkich oraz ponad trzydzieści osób. Stworzyło to niesamowitą atmosferę wspólnego spotkania integracyjnego. Pogoda wręcz na zamówienie, trochę śniegu, delikatny mróz i przebłyski słońca gwarantowały dobrą zabawę.

Spotkanie rozpoczęło się od omówienia zasad zabawy i wspólnego zdjęcia. Następnie wszyscy wspólnie wyruszyli na wyprawę po torze. Były strome zjazdy i podjazdy, trawersy, korzenie, kamienie i wzajemna pomoc przy pokonywaniu przeszkód.

Po wspólnej wyprawie przyszedł czas na element rywalizacji. Tym razem stworzyliśmy kilkanaście metrów wytyczonej trasy, którą każdy z uczestników spotkania pokonywał jednym modelem na czas, bez możliwości jego poprawy. Początek trasy to start z kamieni, następnie slalom pomiędzy górami, kilka zjazdów podjazdów, a na zakończenie tunel. Nasz nowy model HPI Venture FJ Cruiser przejechał wyznaczony Odcinek Czasowy ponad 30 razy, każdy mógł więc go przetestować.

Najszybszy wśród dzieci był Szymon z czasem 20,301 s, kolejny Sebastian z czasem 20,414 s, a trzecie miejsce zajęła Zuzia z czasem 23,429 s. Tytuł Mistrza przypadł Patrykowi z czasem 18.209 s. Na zakończenie odbyło się pieczenie kiełbasek oraz ziemniaków w ognisku i wspólna zabawa w pokonywaniu przeszkód Toru RC w Dzikowcu. Nie zabrakło również planów na przyszłość, stworzenia cyklu zawodów i wspólnych wypraw modelami RC w sezonie 2018.