Wyścig RC Trophy H4

Wyścig Modeli Trialowych? Czemu nie – zapraszamy na Tor Off Road w Dzikowcu

RC Trophy H4

Zapraszamy na prawdopodobnie pierwszy w Polsce Wyścig modeli RC przygotowanych do trialu/przeprawy, czyli precyzyjnego pokonywania przeszkód w ciężkim terenie.

Wszystkie dotychczasowe zawody polegają na pokonywaniu bramek (Trialu), zaliczaniu poszczególnych Odcinków Specjalnych, czy odnajdywaniu PKP-ów. Tym razem pora na coś zupełnie innego.

Formuła zawodów to Przeprawowy Wyścig w ciężkim terenie. Pętla o długości kilkuset metrów ze stromymi zjazdami i podjazdami, skałami, trawersami oraz jazdą full contact – bezpośrednią rywalizacją pomiędzy modelami.

Po czasowym prologu zawodnicy ustawiają się w kilku liniach startowych, w zależności od wyniku czasowego przedbiegu. Wszyscy startują wspólnie i ścigają się na technicznej i wymagającej pętli.

Wygrywa zawodnik z jak największą ilością punktów zaliczonych w limicie czasu, w przypadku jednakowej ilości punktów decyduje suma czasów z I Etapu i II Etapu

Wyścig zostanie podzielony na dwa etapy trwające po 2 godziny, rozdzielone godzinną przerwą techniczną na ewentualne naprawy, czy modyfikacje pojazdów.

Za przewrócenie, dotknięcie, przestawienie modelu naliczane będą punkty karne. Liczy się jak zwykle bezbłędna jazda.

Na zakończenie ogłoszenie wyników, rozdanie pamiątkowych trofeów dla najlepszych i wspólne ognisko.

Wpisowe 40 zł od zawodnika,